Te shesesh te ofrues te panjohur apo te familjaret ?

CoCo

Well-known member
Dua te shes disa nga dyqanet e mia dhe kam patur disa oferta shume te mira nga persona qe nuk i njoh. Nga ana tjeter, te njejtat ambiente po m'i kerkojne dhe disa anetare te familjes por me nje cmim me te ulet (sipas stilit te shqiptareve). Normal qe dua t'i shes te ai qe ofron me shume por ne kete menyre do te prishja marredheniet me familjen. Per me teper kam plane te bashkepunoj me ta ne te ardhmen per disa projekte dhe nuk dua te filloj te turbulloj ujrat. Cfare zgjidhjeje me jepni?
 

summer vibes

Well-known member
Per sa kohe diferenca e ofertave nuk eshte e konsiderueshme, me mire shiti te familja,meqe edhe ke plane bashkepunimi. Per me teper ke me shume besim qe do te te paguajne se sa te njerez te huaj.
 

oaky

Well-known member
Nuk ke besim te familja qe do te te paguajne, meqe dashkan dhe cmim te ulet ka rrezik edhe te te thone per muaj te tere sot skemi, t'i jap neser.
 

rashomon

Well-known member
Mua zgjidhja më duket shumë e thjeshtë. Thuaju familjes që të kanë ofruar një çmim akoma më të lartë se në të vërtetë dhe çoje ofertën deri te çmimi që të kanë ofruar të tjerët. As nuk humb, as nuk prish marrëdhëniet.
 

Rasha

Member
Neqofte se ulja qe do te besh nuk eshte shume e larte ,mund t ia shesesh antareve te familjes.Por nqs diferenca eshte e madhe ,per mendimin tim shitja atij qe te leverdis.
 

Dhurata

Well-known member
Mendoj se zgjidhja eshte shume e thjeshte, shitja familjes duke qene se do bashkepunosh me ta.
 
Top