Shtepi me qera ne jug te Shqiperise

Elton

Member
Si mendoni, a ja vlen te blesh shtepi ne nje nga qyetet bregdetare te jugut, me synimin per ta dhene ate me qera gjate sezonit te veres?

Duke qene se jugu eshte bere vendi i preferuar per te bere pushimet, dhe meqe edhe vete po kerkoja nje shtepi me qera ne Himare por pervec cmimit te shtrenjte ishin edhe te zena, me lindi ideja e nje biznesi te tille.
 

Anisa

Well-known member
Të mendosh që mesatarja për të marrë një shtëpi të thjeshtë në jug është 4500 lekë nata, besoj se ja vlenë shumë i investim. Për më tepër e ke dhe për të pushuar për veten tënde, nuk të duhet të paguash çmime stratosferike për të fjetur.
 

ledi

Active member
Po ti kesh leket per ta blere e mobiluar ja vlen, fundja e ke dhe per pleqeri, rri rehat buze detit 😅
 

Bledar

Well-known member
Ti kesh leket per nje investim te till edhe ja vlene, por me aq leke ke blere ndonje shpi ne Tirane me mire dhe e jep me qera te gjithe kohen, je dhe afer per ta menaxhuar. Se dhe ato fitimet e shtepise ne plazhe nuk besoj se jane edhe aq te larta po te marrsh parasysh qe do te rrij gjithe dimrin bosh, gjate veres ose do te duhet te punesosh dike ose do qendrosh vete per ta menazhuar, llogarit pastrimin, energjine dhe ndonje shpenzim tjeter besoj se aty aty del me leket.
 
Top