Mbyllja e nje overdrafti kur mbyll biznesin

CoCo

Well-known member
Pershendetje, kam marre nje overdraft per nje biznes qe do ta mbyll ne tetor. Per momentin nuk i kam parate per ta paguar te terin. Cfare ndodh me overdraftin kur te mbyllet biznesi? Kthehet ne kredi apo duhet paguar menjehere?
 

CoCo

Well-known member
Nuk dua t'i pyes qe tani sepse kam frike mos me kerkojne qe te paguaj qe tani dhe per momentin nuk i kam parate. Do me leverdiste qe pas tetorit te kthehej ne kredi qe ta paguaj pak nga pak,
 

krista

Well-known member
Mua më ka ndodhur një situatë e ngjashme, por e kisha marrë overdraftin si individ dhe jo si biznes. U largova nga puna përpara se ta shlyeja dhe e pagova më pas me këste në formë kredie. Nuk e di nëse funksionon kështu dhe për bizneset, mendoj se varet dhe nga marrëveshja që ke lidhur me bankën
 
Top