Ku te gjesh tendera?

$hrek

Well-known member
Kam degjuar disa kompani qe thone merremi me tendera, e thash ta provoj dhe une njehere. Te them te drejten me pelqen si ide per te kapur ndonje pune te re, po nuk eshte se kam shume informacion. Ku i gjeni tendertat qe aplikoni dhe si eshte nje procedure normale tenderimi?
 

jubei

Well-known member
Tendera ka plot, t'i fitosh është puna. Këtu akoma dhe kompanitë private japin tendera me korrupsion, imagjino shteti ça bën 😂
 

meri72

Well-known member
Janë edhe disa kompani private që i afishojnë në faqen e tyre të interntetit. I gjen ose tek faqja e njoftimeve ose kanë një faqe të dedikuar për tendera. Për shembull pothuajse të gjitha bankat e kanë një të tillë.
 

ledi

Active member
Po qe i marrin me miq ke degjuar
Po pra, po spate mikun vlla me mire mos u lodh kot me kete pune.
Keshtu si puna jote thash dhe une ne fillim dhe bera disa aplikime, por cuditerisht ose isha shume shtrenjt ose nuk plotesoja kushtet. Nderkohe cmimet qe vendosja, ishin cmime realishte shume te ulta per tregun tone.
 
Top