Cmimet e biletave te avioneve

ervin89

Active member
Eshte e ditur qe vuajme nga cmimet me te larta ne rajon per fluturim, por mendoja qe pas krijimit te nje kompanie shqiptare dhe shtimit te konkurrences gjerat do ndryshonin. Cmimet jane ulur, por jo mjaftueshem po te marrim parasysh nivelin e jeteses ne Shqiperi. Gjate veres cmimet shkojne ne stratosfere prej fluksit.
Perse ndodh dhe cfare duhet ose mund te behet qe te ndryshoje kjo situate?
 

heisenber9

Well-known member
Nuk jane me te lartat ne rajon, por eshte e vertete qe jane relativisht te larta dhe degjova para ca kohesh qe qeveria ishte ne negociata me kompanine koncesionare te Rinasit per uljen e tarifave, por nuk e di rezultatin. Ne vere cmimet rriten sepse sic e the edhe vete ka shume fluks. Rritja e kerkeses normalisht sjell rritjen e cmimit. Besoj se me shtimin e aeroportit te ri do fillojne te ulen edhe cmimet.
 

CoCo

Well-known member
Cmimet jane pothuajse te paperballueshme sidomos kur te duhet te levizesh shume shpesh. Nje zgjidhje eshte te shkosh ne Prishtine ose Shkup dhe prej andej te udhetosh ne Evrope. Eshte me e lodhshme, por duhet te kursesh eshte zgjidhje me e mire
 
Besoj se zgjidhja më e mirë për të marrë bileta me çmime më të arsyeshme është ta prenotosh disa kohë më përpara. Përsa i përket ndryshimit të situatës besoj se shtimi i konkurrencës është një faktor i rëndësishëm.
 
Besoj se zgjidhja më e mirë për të marrë bileta me çmime më të arsyeshme është ta prenotosh disa kohë më përpara. Përsa i përket ndryshimit të situatës besoj se shtimi i konkurrencës është një faktor i rëndësishëm.
Nuk mendoj se prenontimi më parë është gjithmonë zgjidhje, sepse shumë herë të del një punë papritur. Unë personalisht kam zgjedhur të udhëtoj nga Shkupiose Prishtina, çmime shumëmë të leverdisshme.
 

krista

Well-known member
Nuk mendoj se prenontimi më parë është gjithmonë zgjidhje, sepse shumë herë të del një punë papritur. Unë personalisht kam zgjedhur të udhëtoj nga Shkupiose Prishtina, çmime shumëmë të leverdisshme.
Mendoj se te gjithe duhet te fillojne te udhetojne nga vendet fqinje, ne menyre qe te kuptohet se ka nje gje qe nuk shkon me cmimet nga aeroporti yne. Jane stratosferike ne krahasim me fqinjet. Dhe keto aeroportet e reja, kemi njezet vjet qe degjojme se do te ndertohen, por nuk i kemi pare akoma.
 
Top